wolfspitz*** BENTI ***keeshond

chovatelská stanice německých špiců vlčích

Úvod Novinky Naši psi Naše fenky Vzpomínáme Krycí psi Naše odchovy Standart plemene O plemeni Zajímavosti O nás Kontakt na nás Odkazy Návštěvní kniha Naše morčata

Vrh A narozen 22.6.1994

Naše první dlouho očekávaná štěňátka se narodila naší Barunce 22.června v roce 1994. Jó, už je to pěkně dávno. Ženicha jsme s mým dědou pečlivě vybírali již dlouho dopředu. Na Klubové výstavě špiců v roce 1993 tehdy konané ve Vojanových sadech? nám ještě před samotným posuzováním padl do oka nádherný dvouletý tmavší pes BRIT Hazpo. Hned jsme s jeho majitelem předběžně domlouvali krytí a Brit samozřejmě dle našeho očekávání výstavu vyhrál a získal titul Klubového vítěze a Vítěze plemene Tím se naše volba jen utvrdila. Příští rok, když nastal den D a naše Barunka se začala hárat a já začala plánovat tenkrát pro nás dalekou cestu z Teplic až do Zastávky u Brna….přišla nečekaně velmi smutná zpráva. Sotva tříletý Brit náhle zemřel ...příčinu smrti nezjistili ani na veterinární fakultě v Brně. Zůstal po něm pokud vím jen jediný vrh v CHS od Veliké vrby po feně Akea z Hadin. Z tohoto odchovu pochází první a stále jediná ? Interšampionka- překrásná Darina od Veliké vrby, kterou se bohužel nikdy nepodařilo nakrýt….Ale koho teď sehnat na poslední chvíli ? Zapátrala jsem v krycím listě, kdopak nám byl poradkyní chovu doporučen a mezi Brixem Rio Rosa a Argem Zdemilkou mne zaujal pražský Frid Hazpo, také proto že byl tatínkem právě zemřelého Brita. I když jsem Frida viděla poprvé až v den krytí (18.4.1994),byl to moc krásný pes a volba se po letech ukázala být správnou, vrh se vyvedl a z tohoto spojení vzešli tři šampioni naše Aarlen  - Mášenka a náš Abaffy—  Borek a Addis Benti. Tato pražská mise pro mne byla zajímavá také tím, že nejenom že jsem se, co by tehdy ještě mladinká začínající chovatelka, seznámila s paní Benákovou a s tehdejší poradkyní chovu paní Hörzenbergerovou, ale také jsem, dalo by se říct dosti úspěšně, odkoukala její „krycí grify“(těžko lze vysvětlit, to se musí prostě vidět :-))), což mi později několikrát pomohlo při krytí fenky ať již naší nebo přijezdivší k nám na krytí....

    

Po kliknutí na fotky se zobrazí veškeré mě dostupné informace o matce a otci vrhu. Fotka Frida není moc kvalitní, ale jsem ráda, že mi jeho majitelka poskytla alespoň tu. Frid se dožil 10 let a byl to opravdu moc pěkný pes.

V noci z 21. na 22.6.1994 se narodilo 10 krásných vlkoušků - 8 pejsků a 1 fenka , 1 fenečka se bohužel narodila poslední a mrtvá. Ve snaze Barunce, co nejvíce zpříjemnit porodní lože, jsme jej tak vystlali, že Baruška přes veškerou naši pozornost na příliš měkkém loži postupně tři pejsky zalehla. Začátečnická chyba, která pravděpodobně stála tři štěňátka život :-((.

  

   

   

   

   

Jedna fenka a pět pejsků zdárně rostlo a připravovalo se na odchod do nových rodin. A protože tenkrát byla jediným komunikačním médiem pošta a domácí telefon jsme ještě neměli, internet byl science fiction. Ježišimarja, co to bylo za dobu :-)). A v mých tehdejších 17-ti letech mne navýsost otravovalo a obtěžovalo smolit a posílat každý týden několik inzerátů do místních, ale i celorepublikových periodik. No zkrátím to, zkrátka díky mému laxnímu přístupu k inzerci u nás běhala ještě v lednu po dvoře tři 7-mi měsíční štěňátka. Jedinou fenku Mášenku jsme si chtěli ponechat, ale až takhle se rozrůst jsme v plánu  opravdu neměli :-)). Naštěstí pro 7-mi měsíčního Frídka si koncem měsíce přijeli hodní páníci, kterým byl v této velikosti skoro důstojnou náhradou za jejich zemřelou fenku.

Tento vrh byl Báry první a také poslední a dlouhé čtyři roky potom trvalo než se naši ostatní rodinní příslušníci (teda kromě mne a mého dědy samozřejmě) trochu vzpamatovali, pozapomněli a povolili nám další štěňátka…..

AARLEN Benti alias Máša

–holčička, která zůstala doma, zemř.13.8.2004, Český šampion...

 

ABAFFY Benti alias Borek

-zůstal doma, zemř.16.2.1998, Český šampion…

 

ADDIS Benti alias Addis

- zemř.19.3.2005, Český šampion…, více fotek

AGNUS Benti alias Dýno

- momentálně nemám o něm žádných zpráv, nezúčastnil se žádné výstavy ani bonitace

   

ALEPPO Benti alias Frid

- zemř.2005, nezúčastnil se žádné výstavy ani bonitace

APOLLO Benti alias Apollo

- zemř.2006, nádherný pes, škoda, že se nezúčastnil žádné výstavy ani bonitace

  

Zpět na naše odchovyZpět na Bára Veselý dvůr

copyright © 2008 benti