Zajímavosti

                         

wolfspitz*** BENTI ***keeshond

chovatelská stanice německých špiců vlčích

Úvod Novinky Naši psi Naše fenky Vzpomínáme Krycí psi Naše odchovy Standart plemene O plemeni Zajímavosti O nás Kontakt na nás Odkazy Návštěvní kniha Naše morčata

Svetr ze psí vlny

 

Psí svetr...

byl mým snem snad každé léto, kdy z mých chlupáčů postupně opadávala podsada, jak jehličí z oschlých vánočních stromečků a já při pohledu na trávník posetý těmi nadýchanými chomáčky při každém česání , bůhví proč už myslela na zimu. Trpělivě jsem střádala každý rok chloupek k chloupku nebo spíše kýbl chlupů z každého pejska ke kýblu a spřádala plány, jak jednou....jednou onen vysněný svetr přece jen obléknu. V mém předsevzetí mne utvrdilo i zhlédnutí televizního pořadu Receptář, kde chovatelka leonbergerů jeden takový príma kousek ze svých psíčků nosila. K mému vysněnému finálnímu produktu byla cesta, ale přece jen ještě daleká a dlouhá....a kýble střídavě dle nálady a pocitů marnosti plnili popelnici nebo staré povlaky na peřiny.

Nakonec se mi podařilo, už si nepamatuji, kdy, jak a odkud, sehnat kontakt na paní, která psí srst spřádá.

Moje radost a spokojenost neznala mezí...tak meziprodukt už byl na světě...

první várka spřadené srsti od paní Skupníkové dorazila v roce 1993 a vlny bylo 1,7 kg, druhá asi někdy v roce 1999 s 1,45 kg.

  

Dlouhých šest let od první zásilky trvalo, než jsem našla človíčka šikovného a ochotného, jemuž jsem s klidným vědomím můj poklad byla ochotna svěřit a věřila, že vše dopadne dle mých představ.

Děkuji tímto mamince mého manžela, která se jako zkušená pletařka byla ochotna tohoto náročného úkolu zhostit a ač jsou s taťkou nepejskaři, vydrželi pro ně asi nápor nepříjemného psího odéru a sem tam i mračna poletujících chlupů.

Výsledek ovšem stál a stále stojí za to. Pro mne má nedocenitelnou hodnotu, hýčkám jej, opečovávám, pravidelně koupu, odblešuju, kartáčuju a venčím, neboť tento svetřík či spíše vesta, hřejivá, huňatá, kousavá a trochu neforemná je jedinou hmatatelnou vzpomínkou na všech pět mých vlčích špiců, z jejichž po deset let střádané srsti je zhotoven....

Ze zbylých nespotřebovaných klubíček ponechala jsem si jen pár na památku a ostatní jsem věnovala na důkaz díků majitelce chovatelské stanice "German Grey Stars" Melittě Borchert za týden strávený u nás s jejím Intch.Thorsdale TROUBLE SHOOTER AT VENWAY . Snad se českým chlupům v Německu daří a nedělají našim špicům ostudu :-)).

dole vidíte můj svetr na jeho "první výstavě" na speciálce špiců v Ml.Boleslavi v roce 2000 :-)))

   

 

copyright © 2008 benti