Špic v roce 1948 Svetr ze psí vlny Zajímavosti

                         

wolfspitz*** BENTI ***keeshond

chovatelská stanice německých špiců vlčích

Úvod Novinky Naši psi Naše fenky Vzpomínáme Krycí psi Naše odchovy Standart plemene O plemeni Zajímavosti O nás Kontakt na nás Odkazy Návštěvní kniha Naše morčata

Psí známky

 

Mezi mé další počínající sběratelské vášně patří psí známky,zatím jen našeho příhraničního regionu, jimiž mne začíná zásobovat můj manžel. Máte-li doma nějakou pro Vás již nepotřebnou, ráda rozšířím svou zatím velmi skromnou sbírku.

Omluvte prosím pomalé načítání obrázků. Vzhledem k  horšímu stavu, v jakém se známky nacházejí po u některých i velmi dlouhém pobytu v půdě, jsou zde pro lepší čitelnost zvěčněny v nadživotní velikosti a větším rozlišení..

    

Unikátní a má dosud nejcennější psí známka z Bystřan okr.Teplice (něm.Wisterschan bz.Teplitz) ražena rok před vypuknutím I.svět.války.

               

Další pro mne dosti cenný kousek z r.1938 opět z místa mého rodiště.

       

Esteticky příliš nevydařený, ale zajisté lehký a praktický předrevoluční kousek. Pro mne zajímavý tím, že tato psí známka patřila mé první fence Báře.

        

A zde poslední už novodobý bystřanský kousek  z posledních let.          

 Známka ražena s určitostí před rokem 1945 a pochází z obce Rtyně nad Bílinou, na jejímž území byla také nalezena.

        

Tato psí známka pochází nejpozději z dob protektorátu Čechy a Morava a byla nalezena v obci Nakléřov (něm. Nollendorf) proslavené počátkem bitvy u Přestanova a Chlumce l.p. 1813.

         

        

        

Tři kousky pocházející z obce Tisá téměř stejného ražení, avšak rozdílné kvality, nalezené v oblasti Tisé a Petrovic.

       

Psí známka nalezená na k.ú. obce Přestanov u Ústí n.L. datovaná vzhledem k německému nápisu určitě před rokem 1945. Bohužel  tehdejší obec či panství ? Hohenstein v tehdejším okrese Ústí n.L. se mi dosud nedaří blížeji určit.

   

Zajímavá známka obce Biela (dnešní Bilina) z roku 1937 nalezená na území obce Tisá.

 

 

copyright © 2008 benti