wolfspitz*** BENTI ***keeshond

chovatelská stanice německých špiců vlčích

Úvod Novinky Naši psi Naše fenky Vzpomínáme Krycí psi Naše odchovy Standart plemene O plemeni Zajímavosti O nás Kontakt na nás Odkazy Návštěvní kniha Naše morčata

Bářiny posudky z výstav

Pro zajímavost uvádím i komplet Bářino hodnocení z výstav...Za svůj život se zúčastnila 12 výstav a byla posouzena  6-ti českými a jedním slovenským rozhodčím, některými i opakovaně. Bohužel třetí CAC ,který jí chyběl k dosažení titulu České šampionky, jí  díky tloušťce vždy o vlásek utekl….

 

(1) 1.5.1992 MUDr.M.Bechyně,CSc. (CZ)

Nelze se přesvědčit o stavu chrupu, brání se, perfektně osrstěná, výborná maska, při postoji má otevřenou mordu, takže se lze přesvědčit, že jsou všechny zuby v pořádku. Skus nůžkový. Vzhledem ke svým kvalitám, tzn.hlavně překrásné osrstění a předvedení v klidu, dostává vítěze třídy

2) 13.6.1992 K.Hořák (CZ)

16 měsíční fena, jejíž jediným nedostatkem je světlé vlčí zbarvení, chybí větší kontrast, chrup úplný, skus nůžkový, dobrý pohyb.

(3) 8.8.1992 Findejs (CZ)

Dobře utvářená fena, typické hlavy, ucho vzadu nasazené, korektní chrup, plný pohybový mechanismus, ocas dobře nasazen i nesen, plně osrstěn.

(4) 6.9.1992 K.Hořák (CZ)

18-ti měsíční fena dobrého zbarvení, správná hlava s překrásným mandlovým tmavým okem, bohužel výraz hlavy ruší dlouhé ucho. Také hrudník by mohl být širší. Dobrá hřbetní linie, správný ocas. Nekorektní pohyb obou párů končetin, skus nůžkový, chrup úplný.

(5) 1.5.1993 D.Barlik (SK)

2letá fena, výrazných tělesných proporcí, s kvalitní srstí, výborná pohybová mechanika.

(6) 8.5.1993 Svatková (CZ)

Dvouletá fena, bohatě osrstěná, předvedená v nejlepší výstavní kondici srsti, má vysoce typickou hlavu, ucho dobrého tvaru i nasazení, větší. Je sytě pigmentovaná, tmavooká, chrup i skus bez vad, pohyby nejsou perfektní vzhledem k váze.

(7) 22.5.1993 L.Pavlíková (CZ)

Dobře stavěná fena, která je předvedena v příliš výživné kondici, což zkresluje kompletně její pohybovou mechaniku, fena je těžká, srst dostatečné délky bohatosti avšak v línání, proto nemá žádoucí stříbřité zbarvení, ale je zažloutlá.

(8) 29.5.1993 ?

Dva a půl roku stará fena vlkošedé barvy, po celém těle bohatě osrstěna, takže srst tvoří bohatý límec a ocas, který je trvale nesen nad linii hřbetu, vykazuje rovněž bohaté osrstění. Malá ouška široko nasazená, trvale stojící. Široká plochá mozkovna, tmavé oko, chrup úplný, skus nůžkový. Fena byla výborně předvedena ve výborné kondici.

(9) 16.9.1995 Findejs (CZ)

Typická představitelka plemene, dobře utvářené hlavy, krátkého ucha, korektního chrupu, tmavého oka. Prostorné předohrudí, hluboký hrudník, plný posun obou párů končetin. Ocas typicky nesen a bohatě osrstěn. Typické osrstění po celém těle.

(10) 7.9.1997 L.Pavlíková (CZ)

Sedmiletá fena doposud plná temperamentu, plný nůžkový chrup, přední končetiny částečně vybočující v loktech, jinak pohybová mechanika nemá vady. Fena předvedena v nepříliš dobré vlasové kondici.

(11) 3.9.2000 O.Dolejšová (CZ)

9ti letá fena, odpovídající kondice, bohatě osrstěná, dobře předvedená.

(12) 13.5.2001 L.Pavlíková (CZ)

Fena, která je elegantní ještě dnes ve stáří 10 let. Je veselá s náznakem hravosti, na pohybu ani na končetinách se neprojevuje žádný znak stárnutí. Velice si vážím majitelky této feny, která musí mít velkou trpělivost s údržbou a úpravou momořádně bohaté srsti této fenky.

 

Zpět

 

copyright © 2008 benti